Koronawirus

Drodzy Rodzice,

w związku z zagrożeniem wystąpienia zakażeń koronawirusem wzmacniamy podejmowane w placówkach żłobkowych działania profilaktyczne tj. systematyczna dezynfekcja wszystkich pomieszczeń i przedmiotów w naszych żłobkach, w widocznych miejscach w placówkach zostały wywieszone plakaty informacyjne dotyczące zalecanych działań profilaktycznych.

Rekomendujemy przyjęcie zasady, że dzieci o osłabionej odporności, podejrzane o chorobę lub z widocznymi objawami zachorowania pozostają w domu. Nie przyjmujemy do żłobka dzieci chorych lub z objawami grypy lub grypopodobnymi. Do placówek mogą uczęszczać wyłącznie dzieci zdrowe.

Rekomendujemy również, by osoby które w ostatnim czasie powróciły z rejonów, w których występują zakażenia wirusem SARS-CoV-2, pozostały z dziećmi w domu i nie odwiedzały placówki.

Z uwagi na dynamicznie rozwijającą się sytuację epidemiologiczną namawiamy do bieżącego śledzenia aktualności na stronach poniższych instytucji:

Główny Inspektorat Sanitarny monitoruje sytuację epidemiologiczną i na swojej stronie na bieżąco publikuje informacje o nowym koronawirusie, komunikaty dla podróżujących oraz zalecenia dla podróżnych, ludności, służb medycznych i instytucji.

https://gis.gov.pl/

Bieżące informacje związane z nowym wirusem zamieszcza Powiatowa Stacja Stanitarno-Epidemiologiczna w m.st. Warszawie.

https://www.pssewawa.pl/

Na stronie Ministerstwa Zdrowia zostały zebrane i w przystępny sposób przedstawione informacje i zalecenia dotyczące koronawirusa.

https://www.gov.pl/web/zdrowie/co-musisz-wiedziec-o-koronawirusie

error: Zakaz kopiowania materiałów i treści.
Skip to content